Grav accident la Sângerei: Doi polițiști de patrulare sunt în stare critică la spital

Date:

Doi polițiști de patrulare au fost grav răniți într-un accident produs cu puțin timp în urmă pe șoseaua R6, în apropierea satului Grigorăuca, raionul Sângerei.

Potrivit informațiilor preliminare, cei doi oameni ai legii se aflau pe acostament, în afara autospecialei de serviciu, care era staționată regulamentar și avea semnalele luminoase de avertizare conectate.

În aceste circumstanțe, un automobil de model Volkswagen condus de un bărbat i-a lovit violent. Ambii polițiști răniți foarte grav au fost transportați de urgență la spital. Potrivit poliției, starea lor este critică.

La locul accidentului intervin echipele de poliție, care desfășoară acțiuni pentru stabilirea tuturor circumstanțelor în care s-a produs tragedia.

Inspectoratul General al Poliției precizează că urmează să ofere informații suplimentare pe măsura desfășurării investigațiilor.

Articole relatate

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Distribuie Postarea: