Republica Moldova participă din nou la competiția „Destinația Anului”

Date:

Republica Moldova participă și în acest an la competiția „Destinația Anului”, organizată de Oficiul Național al Turismului, cu sprijinul Ministerului Culturii. Evenimentul se desfășoară simultan în România și Republica Moldova.

Publicul este invitat să nominalizeze până pe 15 ianuarie 2026 cele mai frumoase locuri și experiențe turistice din țară. Competiția își propune să promoveze destinațiile autentice, care inspiră și atrag vizitatori prin ospitalitate și tradiție.

Ediția din acest an include opt categorii – de la orașe care inspiră și sate de poveste, până la stațiuni balneare, tărâmuri naturale, atracții de adrenalină sau obiective de patrimoniu.

Publicul este încurajat să propună cele mai deosebite destinații și experiențe turistice din Republica Moldova, prin completarea formularului online disponibil aici, însă nu pot fi nominalizate destinațiile premiate în ultimele două ediții.

Articole relatate

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Distribuie Postarea: