Beat și fără permis! Un tânăr implicat într-un accident cu o mașină a poliției la Sîngerei

Date:

Un tânăr de 18 ani, aflat în stare de ebrietate și fără permis de conducere, s-a tamponat cu motocicleta într-o autospecială a Poliției, iar ulterior un grup de persoane a deteriorat mașina de serviciu a oamenilor legii. Incidentul s-a produs în seara zilei de 21 iunie, în localitatea Mărinești, raionul Sîngerei.

Potrivit Poliției, tânărul conducea o motocicletă neînmatriculată și s-a ciocnit de autospeciala care se deplasa la o intervenție, având semnalele sonore și luminoase în funcțiune.

Testarea alcoolscopică a indicat o concentrație de 0,18 mg/l alcool în aerul expirat.

La scurt timp după producerea accidentului, un grup de persoane, acționând din intenții huliganice, a deteriorat autospeciala Poliției.

Pe lângă documentarea accidentului rutier, oamenii legii au inițiat un proces pentru huliganism.

Polițiștii continuă acțiunile pentru stabilirea tuturor circumstanțelor cazului.

Articole relatate

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Distribuie Postarea: