Meteorologii au prelungit CODUL GALBEN

Date:

Autoritatea de Meteorologie și Monitoring de Mediu (AMM) a prelungit codul galben de caniculă, pentru sudul și parțial centrul Republicii Moldova. Noua avertizare meteo este valabilă pentru mâine, 23 iunie.

„În zonele vizate, temperatura maximă a aerului va atinge valori de +33.. +35 grade Celsius”, transmit meteorologii. 

În contextul avertizării, cetățenii sunt îndemnați să evite expunerea prelungită la soare, să se hidrateze corespunzător, să poarte îmbrăcăminte ușoară, de culoare deschisă, și să limiteze efortul fizic intens în timpul zilei.

Articole relatate

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Distribuie Postarea: